top of page

DEĞİŞİM VE İADE KOŞULLARI

Siparişimi nasıl iade edebilirim?

Siz değerli müşterilerimiz sağlığı açısından İç Giyim, Ev Giyim, Fantezi Giyim ve Plaj kategorisindeki ürünler hassas temaslı ürünler olduğundan sağlık ve hijyen açısından değişim ve iade yapılamamaktadır. (6502 Sayılı TÜKETİCİ HAKLARI - CAYMA - İPTAL İADE KOŞULLARI YÖNETMELİĞİ istisnai koşullar / madde 15)
Ancak ürüne dair herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz ürünü 14 iş günü içerisinde Müşteri Hizmetileri aracılığı ile değişim veya iade talebinde bulunabilirsiniz.

Siparişimi kaç gün içerisinde iade edebilirim?

Ürüne dair herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadeleri kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şartıyla 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Teslim aldığım ürünlerde beden/numara/model değişimi yapabilirmiyim?

Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine göre ve hijyenik nedenler kaynaklı siz değerli müşterilerimizin sağlığı açısından iç giyim, ev giyim ve plaj ürünlerinde maalesef değişim ve iade kabul edilmemektedir.
Ancak ürüne dair herhangi bir kusurdan dolayı iade etmek istediğiniz ürünü 14 iş günü içerisinde Müşteri Hizmetileri aracılığı ile değişim veya iade talebinde bulunabilirsiniz.

 

İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Sadece hatalı (yırtık, sökük, kullanılamayacak durumda olan) çıkan ürünlerde para iadesi/değişim yapılır. Keyfî sebeplerle değişim veya iade işlemleri kabul edilmez. Özen gösterilmeyip yanlış sipariş verilen ürünlerde değişim kabul edilmez. Renkli Pazar Toptan iç giyim sipariş verdiğiniz ürünleri size göndermekle yükümlüdür.  renklipazartoptan.com.tr 'den aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz olarak doldurup PTT Kargo ile iade yapabilirsiniz.   Belirtilen sürenin aşılması durumunda, iade işlemleri gerçekleşmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Ayrıca Ev tekstili ürünlerinin , orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. İadeniz renklipazartoptan.com ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün ücreti, irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı taktirde en geç 3 gün içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve renklipazartoptan.com ‘un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır. Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden renklipazartoptan.com sorumlu olmamaktadır. İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR ?

renklipazartoptan.com.tr den kaynaklanan , yanlış ürün , yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri, kullanmadan , satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde renklipazartekstil.com.tr ile temasa geçerek  iade yapabilirsiniz. Bu sürenin dışın da herhangi bir şekilde ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Kusurlu göndereceğiniz ürünlerde ; aldığınız ürünlerin tamamı kusurluysa değişim işlemi sağlanamamaktadır. Ancak ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli siz değerli müşterilerimize geri yansıtılacaktır.


 

bottom of page