İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Sadece hatalı (yırtık, sökük, kullanılamayacak durumda olan) çıkan ürünlerde para iadesi/değişim yapılır. Keyfî sebeplerle değişim veya iade işlemleri kabul edilmez. renklipazartekstil.com.tr 'den aldığınız ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 2 gün içerisinde faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz olarak doldurup Sürat Kargo ile iade yapabilirsiniz.   Belirtilen sürenin aşılması durumunda, iade işlemleri gerçekleşmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, kullanılmış tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, size karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. Ayrıca Ev tekstili ürünlerinin , orijinal ambalajlarında, tüm içeriği ile birlikte eksiksiz olarak, fiziksel açıdan hiçbir hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. İadeniz renklipazartekstil.com.tr ilgili birimleri tarafından incelendikten sonra sizlere dönüş yapılarak süreç başlayacaktır. İadeniz onaylandığında ürün ücreti, irtibat numaranızdan sizlere ulaşıldığı taktirde en geç 3 gün içerisinde iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve renklipazartekstil.com.tr ‘nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır. Ulaşılamayan irtibat numaralarından kaynaklı gecikmelerden renklipazartekstil.com.trsorumlu olmamaktadır. 

DEĞİŞİM SİPARİŞİ VERİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM ?

İadeniz renklipazartekstil.com.tr’nin ilgili birimlerine ulaştığında sizlere dönüş yapılarak ve Renklipazar hesabınıza bakiyeniz yüklenerek işlem sağlanmaktadır. İade tutarınızın altında verilen siparişlerde değişim işlemi sağlanmamaktadır. Göndermiş olduğunuz ürün tutarı ile aynı yada üzeri verilen siparişlerde değişim sağlanmaktadır.İade ettiğiniz ürün tutarı ile aynı verilen siparişlerde hiçbir ücret ödenmemektedir. İadenizin üzerinde verilen siparişlerde kargo masrafı firmamıza ait olup kapıda ödeme masrafı size ait olacaktır.

İADE VE DEĞİŞİM SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR ?

renklipazartekstil.com.tr den kaynaklanan , yanlış ürün , yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri, kullanmadan , satılabilir özelliğini kaybettirmeden ürünün size teslim tarihinden itibaren 2 gün içerisinde renklipazartekstil.com.tr ile temasa geçerek  iade yapabilirsiniz. Bu sürenin dışın da herhangi bir şekilde ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır. Kusurlu göndereceğiniz ürünlerde ; aldığınız ürünlerin tamamı kusurluysa değişim işlemi sağlanamamaktadır. Ancak ücret iadesi ve ödenen kargo bedeli siz değerli müşterilerimize geri yansıtılacaktır.

ELİME GEÇEN ÜRÜN KUSURLU. NE YAPMAM GEREKİYOR?

renklipazartekstil.com.tr, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.Bu internet sitesi renklipazartekstil.com.tr'nin kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. renklipazartekstil.com.tr, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir. renklipazartekstil.com.tr  internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, renklipazartekstil.com.tr markası ve diğer markaları, alan adları, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. renklipazartekstil.com.tr 'nin burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır. renklipazartekstil.com.tr, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.