top of page

Toptan iç çamaşırı almanın püf noktaları

Güncelleme tarihi: 26 Eki 2023

Perakende iç çamaşırı satış mağazası olanlar, pazarda iç giyim ürünleri satanlar, evde iç çamaşırı satarak ek gelir elde etmek isteyenler sattıkları ürünleri toptancılardan tedarik ederler. Toptan iç çamaşırı tedarik sürecinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere toptan iç çamaşırı nasıl alınır, toptan iç giyim ürünleri nasıl tedarik edilir, toptan iç çamaşırı alırken nelere dikkat edilir ? Bunları anlatmaya çalışacağız.1. Kalite:

Toptan iç çamaşırı alırken her şeyden önce kalitesine bakmalıyız. Kaliteli ürünler satın alırsak müşteri sürekliliğimiz devamlı olur. Bizden ürün alan bir müşteri bundan sonraki iç çamaşırı alışverişlerinde bizi tercih edece


ktir. Ürünleri seçerken naylon ürünlerden uzak durmalıyız. Pamuklu, penye, modal, likralı, süprem ürünleri tercih edebiliriz. Kalitesiz ürün almak çok risklidir. Elimizde kalma ihtimali yüksektir.

2. Fiyat:

Birinci maddede belirttiğim kaliteli toptan iç çamaşırı ürünleri bulduk diyelim. Bundan sonraki safhada ürünlerin fiyatlarına odaklanmamız gerek. Toptan iç çamaşırı alırken aynı ürünleri farklı toptancılar farklı şekilde fiyatlandırmaktadır. Vakit ayırıp güzel bir fiyat araştırması yapmak bizim için olmazsa olmazımız olmalı. Fiyat araştırması yaparken sırf ucuz diye kalitesiz ürün seçmemeye özen göstermeliyiz. Gerekirse birkaç günümüzü toptancılardan fiyat araştırması yapmaya ayırabiliriz.

3. İnternet toptancıları:Çağımız artık bilgi ve bilişim çağı. Son yıllarda internetten alışveriş tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artmış durumda. İnternet üzerinden perakende alışveriş yapılan sitelerin sayısı oldukça fazla. Hal böyle olunca toptan iç çamaşırı sitesi ve siteleri de aynı hızla açılmış durumda. Bulunduğunuz şehirdeki toptancılardan fiyat almakla yetinmeyip internet üzerinden toptan iç çamaşırı ve toptan iç giyim ürünleri satan firmalara da göz atıp ürün fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Renkli pazar toptan iç giyim firması bu noktada müşterilerine gayet cazip fiyatlar vermektedir. www.renklipazartoptan.com sitesine göz atarak fiyatlara ulaşabilirsiniz.

4. Ödeme yöntemi:

Bulunduğunuz yerleşim birimindeki toptancılarla anlaşıp ürün almaya karar verdiğinizde genellikle sizden peşin ödeme talep edebilirle


r. Çünkü toptancıların çalışma esasları budur. Bazı toptancılar belki veresiye defteri tutabilirler. Siz veresiye alırsınız. Ürünleri sattığınızda borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Burdaki asıl değinmek istediğim nokta internet alışverişi için. İnternetten satış yapan iç giyim toptancıları ödemeleri genellikle peşin almaktadır. Güvenebildiğiniz firmalardan peşin ödeme yapabilirsiniz. Fakat henüz güven oluşmadıyda kapıda ödemeli toptan iç çamaşırı siparişi verebilirsiniz. Kapıda ödemeli siparişler daha garantilidir. Siz toptan iç giyim siparişinizi verirsiniz. Toptancılar adresinize ürünleri gönderir. Siz de ürünler size ulaştığında ürünlerin ücretini kargo personeline ödersiniz.

5. Kullanıcı yorumlarını önemseyin:

Ürün satın almaya karar verdiğiniz firmada


n başkaları alışveriş yapmışsa ve kullanıcılar yaptıkları alışverişler ile ilgili yorumlar yapmışsa bunlar sizin için referans olabilir. Unutmayın internetten toptan iç çamaşırı almak için herkese güvenemeyiz. Müşteri yorumlarına bakın. Müşteri yorumlarından ikna olmuşsanız internetten alışveriş yapılabilir.

6. Kargo ücreti:

Bu maddemiz internetten alışveriş yapanlar için geçerli. Alışveriş yaptığınız iç giyim toptancısının kargo firmaları ile bir gönderim anlaşması var mı. Yoksa standart tarifeden mi size kargo gönderecek. Örneğin 5 desi/kg lik bir ürünün standart gönderimi 35 TL, anlaşmalı gönderimi 17,5 TL olabilir. Buna dikkat edelim ki yaptığımız satışlardan elde ettiğimiz kazancımız büyük ölçüde kargoya gitmesin.7. Ürün çeşitliliği:

Toptan iç giyim alıp satacak isek ürün çeşitimiz olabildiğince fazla olsun. Örneğin bayan külotu alan bir müşteri yanında erkek külotu da alabilir. Kendine bir ürün alan bir yetişki aynı zamanda çocukları için de çocuk iç çamaşırı alabilir. Tezgahınızda atleti görür ve farklı modellerde atlet seçebilir. Bu açıdan baktığımızda ürün çeşitimizin fazla olması bizim için bir avantaj. Toptancılardan ürün alırken toptan bayan külot, toptan erkek külot, toptan çocuk külot, toptan atlet, toptan çorap, toptan erkek çorap, toptan bayan çorap, toptan çocuk çorap çeşitlerini alabiliriz.

Bu yazımızda toptan iç çamaşırı almak isteyen fakat nasıl alacağı konusunda fazla fikri olmayan potansiyel müşterilere yardımcı olmaya çalıştık. Diğer yazılarımızda toptan iç çamaşırı almak, satmak ve diğer hususlar hakkında bilgilendirme yapmaya devam edeceğiz.


2.929 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page