top of page

Toparlayıcı sütyen ne demektir ve ne işe yarar ?

Bayanların iç çamaşırı olan sütyen seçme konusunda doğru seçimlerde bulunması hem sağlıkları için hem de görünüşleri bakımından büyük önem taşımaktadır. Bayanlar için en önemli olan göğüslerinin durumu ve boyutuna göre doğru seçimler yapmasıdırGünümüzde bayanların tüm isteklerine neredeyse cevap verecek birçok ürün bulunmaktadır. Küçük göğüslü olan kadınların imdadına iççamaşır firması yetişirken büyük göğüslü kadınları da unutmadı. Eğer dolgun göğüslere sahipseniz giydiğiniz gömleklerde düğmeleriniz geriliyorsa ve bu size büyük bir rahatsızlık veriyorsa, toparlayıcı sütyenler tam size göre.

Piyasada bulunan toparlayıcı sütyenler ile göğsü büyük olan bayanlar göğüs bedenini küçük gösterirken kendilerinden oldukça emin ve rahat bir görüntüye sahip olurlar. Ayrıca toparlayıcı sütyenler, göğüslerin sırta bindirmiş oldukları yükü hafifletiklerinden dolayı sağlık açısından da en önemli tercih sebebi olmaktadır. Toparlayıcı sütyenler, yapılarının esnek olmasından dolayı göğüs ve sırt bölgesini tam anlamıyla sararak göğüslerin daha dik durmasına olanak sağlar. Büyük göğüslü bayanların hizmetine sunulmuş olan toparlayıcı sütyenler oldukça şık görünümlüdür. Büyük göğüslü bayanlar göğüslerinin sarkmaması ve meme yapısının ve dokusunun korunması amacı ile toparlayıcı sütyenleri tercih etmektedirler. Büyük beden göğüs ölçülerine sahip olan kadınların imdadına yetişen toparlayıcı sütyenler onları daha şık ve fit görünüme kavuştururlar. Ayrıca toparlayıcı sütyen kullanan kişilerin göğüsleri daha sıkı ve şekilli durur.

Toparlayıcı sütyen modellerinde renk ve model oldukça fazladır. Her bayanın zevkine hitap edebilecek renk ve model bulunmaktadır. Bu kadar renk ve model arasında normal günlük kullanılacak modelin yanında gece kıyafetleri içinde özel olarak tasarlanmış toparlayıcı sütyenleri bulmak hiç de zor olmayacaktır. Bu tür toparlayıcı sütyenleri alırken göğüs ölçünüzü doğru olarak bilmelisiniz ve doğru ölçülerde almalısınız. Eğer sütyeni alacağınız mekânda deneme imkanınız bulunuyorsa kesinlikle deneyerek almanız tavsiye edilir. Çünkü eğer alacağınız sütyeni gerçek ölçülerinizden daha büyük alırsanız sütyende kayma olacaktır. Kayan sütyen de sizi rahatsız ederek günü oldukça huzursuz geçirmenize sebep olacaktır. Tam tersi gerçek göğüs ölçünüzden daha küçük almanız durumunda ise giyerken canınız yanacak ve bedeninizi sıktığı için günü yine çok huzursuz bir şekilde geçirmenize sebep olacaktır.

Toparlayıcı sütyenlerde dantelli modellerde vardır. Dantel bu sütyenlere ayrı bir hava katar ve ürünü daha şık kılar. Buda sizin daha şık ve güzel görünmenize yardım eder. Eğer ben iç çamaşırım ile de şık olmak istiyorum diyorsanız bu dantelli modeller tam da size göre. Eğer göğüs bedeninizden şikâyetçiyseniz ve hala sizin de dolabınızda bir toparlayıcı sütyeniniz yoksa bir tane alıp denemenizi tavsiye ederiz. Birçok modeli ve rengi bulunan toparlayıcı sütyenlerin en çok tutulan rengi siyah, beyaz ve ten rengi olduğu biliniyor. Bu renkelrin haricinde kırmızı ve pembe renklerine de rastlamak mümkün.

Yüzlerce modeli bulunan toparlayıcı sütyenlerde düz, dantelli, yarı dantelli, penye, desenli, kap dantelli, dikişsiz, jarse dantelli, kap tüllü, brodeli, balenli, balensiz, telli, telsiz, kurdaleli, şekillendirici, destekli, desteksiz, askılı, askısız olmak üzere çok farklı modelleri bulunmaktadır. Kadınların vazgeçilmez iç aksesurlarından olan sütyenlerin model seçimi yapılırken nasıl dikkatli davranılıyorsa beden seçiminde de o kadar dikkatli olunması gerekir. Çünkü özellikle büyük göğüs bedenine sahip olan kadınların yanlış ölçülerde almış olduğu sütyen kesinlikle kadını güzelleştirmez aksine hem çirkin bir görünüş ortaya çıkar hem de daha da önemlisi sağlık sorunları ortaya çıkarabilir. Yük sırt ve omuzlara eşit dağılmaz ve zamanla bu yanlış sütyen seçimine bağlı olarak omuz ve bel ağrıları ortaya çıkabilir.

818 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Perakende iç çamaşırı satış mağazası olanlar, pazarda iç giyim ürünleri satanlar, evde iç çamaşırı satarak ek gelir elde etmek isteyenler sattıkları ürünleri toptancılardan tedarik ederler. Toptan iç

bottom of page